Ремонт гусеничных экскаваторов

Гусеничний екскаватор – це високоефективна та найпопулярніша землерийна техніка. Вона має типову конструкцію, що включає ходову частину, кабіну та робочий орган – ківш, за допомогою якого здійснюється виїмка ґрунту.

Відмінною рисою екскаватора цього типу є гусенична стрічка, за рахунок якої машина переміщається по будмайданчику. Також цю спецтехніку виділяє багатофункціональність та висока прохідність. Ці переваги разом із простотою експлуатації, витривалістю та невибагливістю в обслуговуванні роблять гусеничні екскаватори оптимальним вибором для будь-якої галузі, де потрібно проводити масштабні земляні роботи з максимальною економією часу та трудових ресурсів.

Ремонт гусеничных экскаваторов

За типом ходової частини екскаватори бувають:

Пневмоколісні. Як шасі використовуються серійні автомобілі, трактори та спеціальні ходові пристрої або візки.

Гусеничні. На стандартному шасі або збільшеному.

Комбіновані. Поєднання пневмоколісного шасі і залізничних візків, що піднімаються. Вирізняється винятковою складністю конструкції та має дуже обмежене застосування і в рамках цієї статті не розглядається.

Гусеничні екскаватори мають кращу маневреність та застосовуються в основному на підготовлених майданчиках, до яких є обладнані під’їзди.

Ремонт гусеничных экскаваторов

З урахуванням невеликої перегінної швидкості екскаватора його доставка до місця проведення робіт, що розташовані на значному видаленні, проводитися на трейлерах. Це дозволяє значно знизити знос вузлів та агрегатів та суттєво зменшити час знаходження в дорозі.

Застосування гусеничних землерийних машин має здійснюватися у суворій відповідності до інструкції або керівництва. Для роботи на екскаваторі допускаються лише кваліфіковані спеціалісти з відповідним рівнем підготовки. При експлуатації спеціальної техніки необхідно:

  • постійно стежити за станом вузлом та механізмів;
  • регулярно здійснювати обслуговування;
  • своєчасно здійснювати поточний ремонт пристроїв;
  • не допускати перевищення граничних навантажень на агрегати.

Дотримання наведених рекомендацій дозволить зберегти ресурс приводів ходу та робочого інструменту та зменшити кількість відмов протягом усього терміну служби екскаватора.

Керівництво чи інструкція із застосування екскаватора передбачає виконання комплексу заходів, спрямованих на збереження його працездатності. Нові екземпляри спецтехніки проходять обов’язкову обкатку спочатку на холостому ходу, а потім з мінімальним навантаженням. У процесі експлуатації землерийних машин проводиться регламентне обслуговування із періодичністю, встановленої виробником.

Компанія “СПЕЦКАР” пропонує послуги з ремонту гусеничних екскаваторів та їх технічного обслуговування.