Различные типы двигателей для погрузчиков

Різні типи двигунів для навантажувачів

30.08.2022 0 Від speccar

Серцем будь-якої техніки, що рухається, є двигун. Саме цей агрегат надає руху всім вузлам машини і забезпечує загальну продуктивність обладнання, в тому числі, і навантажувача. У даному матеріалі ми розглянемо різні типи двигунів, які використовуються на навантажувачах, а також поговоримо про переваги та недоліки кожного з них.

Типи двигунів та їх особливості

Сучасне машинобудування передбачає використання двох основних типів силових агрегатів – електромотора та двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ). Кожен із різновидів має свої переваги та недоліки, а визначальним фактором для встановлення на машину того чи іншого агрегату є майбутні умови її експлуатації.

Електричні двигуни

Электромотор погрузчика

Электрические двигательные агрегаты устанавливаются, как правило, на погрузчики, которые будут эксплуатироваться в закрытых помещениях. Основой конструкции такого мотора являются два основных элемента – статор и ротор, а в качестве источника энергии выступает аккумуляторная батарея (АКБ) большой емкости.

К преимуществам таких силовых агрегатов можно отнести:

• экологичность, которая выражается в отсутствии продуктов сгорания топливной смеси. Именно поэтому погрузчики с электромотором можно использовать в закрытых складских помещениях без вреда для здоровья рабочего персонала;

• высокий КПД, показатель которого практически в 2 раза превышает КПД двигателя внутреннего сгорания;

• экономичность. На данный момент стоимость электроэнергии, необходимой для зарядки аккумуляторной батареи, на порядок ниже стоимости топлива, необходимого для выполнения одного и того же объема работ;

• высокий показатель надежности и ремонтопригодности, что обуславливается простотой конструкции силового агрегата;

• более длительный, по сравнению с ДВС, эксплуатационный ресурс;

• низкий уровень шума и вибрации.

Недостатками электродвигателя является высокая стоимость самого силового агрегата и батареи, падение емкости аккумулятора при минусовых температурах, необходимость наличия сменной АКБ (что также требует дополнительных расходов), большой вес.

Двигатели внутреннего сгорания

ДВС погрузчика

 

Залежно від енергоносія, ДВС поділяються на: дизельні, бензинові, газові та комбіновані. Перші – найпоширеніші, тому розглянемо всі плюси та мінуси використання ДВЗ на прикладі даного силового агрегату.

До переваг навантажувачів з дизельним мотором можна віднести:

• можливість роботи в будь-яких кліматичних умовах, у тому числі і за дуже низьких температур;

• можливість тривалої роботи на межі своїх можливостей;

• простота обслуговування та ремонту за наявності необхідних навичок.

Що стосується недоліків використання такого двигуна, то до них належать:
• низький ККД, показник якого варіюється в межах від 0,4 до 0,45;
• висока вартість обслуговування, що пов’язано з необхідністю постійного проходження ТО та заміни деталей, що вийшли з ладу;
• необхідність пошуку якісного палива, використання якого не завдасть шкоди вузлам та деталям ДВЗ;
• високий рівень шуму та вібрації, що вимагає від власника техніки забезпечення оператора додатковими засобами захисту у вигляді беруші або обробки кабіни шумоізоляційними матеріалами.

Висновки

Який тип двигуна буде встановлений на вашому навантажувачі – вирішувати лише вам. Однак і в тому і в іншому випадку через деякий час буде потрібно ремонт силового агрегату через природне зношування його вузлів і деталей. Грамотно діагностувати поломку та оперативно її усунути вам допоможуть фахівці компанії «SPECCAR», які мають у своєму розпорядженні все необхідне для цього обладнання.

Щоб отримати більше інформації про послугу ремонту двигуна навантажувача, зв’яжіться з нашими операторами за телефонами, вказаними на нашому сайті. Наш консультант відповість на всі питання, що вас цікавлять, і запише вас на прийом до наших майстрів.

Стежте за новинами на нашому сайті, адже попереду на вас чекає маса всього цікавого!