Классификация спецтехники

Класифікація спецтехніки

30.08.2022 0 Від speccar

Спецтехніка є важка техніка необхідна для будівельних робіт практично будь-якого розміру, від житлового будівництва до великомасштабних комерційних і цивільних проектів, в даній публікації розглянемо види спецтехніки і проведемо її узагальнену класифікацію. Землерійне обладнання охоплює широкий спектр машин, які можуть копати та обробляти ґрунт та скельні породи, а також виконувати інші роботи. Землерійні машини та інша важка техніка допомагають прискорити не тільки земляні роботи, а й вантажно-розвантажувальні роботи, знесення та будівництво. Багато типів важкої будівельної техніки призначені для виконання безлічі функцій, що робить їх незамінними на будмайданчиках.

 

1. Екскаватори

Классификация спецтехники Экскаваторы

Екскаватори – це велике будівельне обладнання, яке може рухатися гусеницями або колесами, але гусениці більш стандартні. Звичайний екскаватор має довгу стрілу ковша, що прикріплена до поворотної кабіни, яка може обертатися на 360 градусів. Оператор сидить у кабіні, звідки йому добре видно майданчик. Екскаватори дуже універсальні та можуть бути оснащені спеціальним навісним обладнанням для виконання спеціальних робіт.

2. Екскаватори-навантажувачі

Классификация спецтехники экскаваторы-погрузчики

Екскаватори-навантажувачі, часто звані екскаваторами-навантажувачами, мають корпус, схожий на сільськогосподарський трактор, і включають регульовану лопату спереду і невеликий ківш ззаду для копання. Екскаватори-навантажувачі вважаються будівельною технікою середнього розміру для невеликих робіт та здатні працювати в обмеженому просторі для виконання різних операцій. Вони можуть переміщати землю, засипати котловани, рити ями та траншеї, а також укладати труби та інші матеріали. Однією з головних переваг екскаваторів-навантажувачів є те, що вони мають колісний привід і можуть використовуватися в міських умовах. Їх навіть можна завезти на місце роботи. Ківш у задній частині можна замінити на риття траншей різної ширини.

3. Бульдозери

Классификация спецтехники экскаваторы-бульдозеры

Бульдозери вважаються однією з найпотужніших і найнадійніших важких машин, що використовуються у будівельній галузі. Бульдозер – це потужна і надзвичайно важка машина, яка використовується для переміщення бруду великими відкритими ділянками землі. Бульдозери мають широкий плоский відвал спереду, яким можна керувати за допомогою двох гідравлічних поршнів для переміщення відвалу в обмеженому діапазоні кутів та глибин. Зазвичай вони використовуються для штовхання купи землі, а також для грубого або тонкого профілювання залежно від розміру бульдозера. Значна вага бульдозера допомагає йому, до того ж, дробити великі валуни.

4. Навантажувачі з бортовим поворотом

Классификация спецтехники погрузчики с бортовым поворотом

Навантажувачі з бортовим поворотом є одними з найуніверсальніших машин у будівельній галузі. Вони малі і маневрені і можуть повертатися в межах власної площі, як танк, що робить їх ідеальними для роботи в обмеженому просторі або в місцях, де будівельні роботи вже завершені. Навантажувачі з бортовим поворотом мають колісний привід та забезпечують гарне зчеплення з дорогою на снігу та бруду. Колеса також мінімізують ущільнення ґрунту та пошкодження готових ділянок. Ці зручні навантажувачі бувають різних розмірів і можуть бути оснащені різноманітним навісним обладнанням для копання, буріння, ущільнення, захвату колод, снігоприбирання, відбівання домкратом та інших завдань.

5. Автогрейдери

Классификация спецтехники автогрейдеры

Автогрейдери – це важке обладнання, яке використовується для тонкого сортування та переміщення невеликої кількості бруду. Вони мають довге лезо, яке можна регулювати під певним кутом для створення плоскої поверхні. Вони також можуть бути оснащені другим відвалом перед віссю і в деяких випадках можуть використовуватися для підземних гірських робіт. Автогрейдери зазвичай використовуються для подрібнення ґрунтових або гравійних доріг або для підготовки основи дороги перед укладанням асфальту. Грейдери можна використовувати для створення похилих поверхонь або дренажних канав з неглибоким V-подібним поперечним перерізом.

6. Гусеничні навантажувачі

Классификация спецтехники гусеничные погрузчики

Гусеничний навантажувач – це щось середнє між екскаватором та екскаватором-навантажувачем або ковшовим навантажувачем. Гусениці надають йому чудової стійкості, а універсальний ківш робить його корисним для переміщення ґрунту та сміття, а також для навантаження матеріалу на вантажівки. Гусеничні навантажувачі також використовують для земляних робіт на відносно невеликих проектах. Для більш масштабних робіт замість гусеничного навантажувача часто використовують гідравлічний екскаватор.

7. Траншеєкопачі

Классификация спецтехники траншеекопатели

Як випливає з назви, траншеєкопатель використовується для копання траншей, зазвичай вузьких траншей для прокладання трубопроводів і кабелів. Траншеєкопачі бувають різних типів і розмірів, від невеликих прогулянкових машин до дуже великих траншеєкопачів, які можуть прорізати асфальтове покриття та інші тверді поверхні. Траншеєкопувач має конвеєрну систему, яка переносить викопаний матеріал і укладає його на землю поряд із траншеєю. Траншеєкопачі можуть використовувати різні землерийні знаряддя в залежності від глибини траншеї та матеріалу, що викопується.

8. Скребки

Классификация спецтехники самоходные скреберы

Скребок може швидко переміщати бруд та агрегати по будівельному майданчику та використовується в основному для копання та вирівнювання великих площ землі. Скріпери – це велике важке обладнання, призначене для роботи на відкритих майданчиках, де вони можуть працювати на високих швидкостях при виконанні операцій з різання та насипу. Самохідні скрепери великого розміру називаються моторними. Існують також скребки меншого розміру, звані скребками, що тягнуть, які тягнуть за іншим транспортним засобом.

9. Самоскиди

Классификация спецтехники самосвалы

Самосвалы нужны практически на каждой крупной стройплощадке. Они обладают ограниченными функциями, но выполняют важнейшую задачу по перемещению и разгрузке многих типов тяжелых материалов. Они также готовы к работе, поэтому могут привозить материалы на площадку или с нее и могут перемещаться в любом месте, где разрешено крупногабаритное оборудование. Самосвалы бывают разных размеров для разной грузоподъемности и нагрузки, от небольших грузовых автомобилей с разгрузочными платформами до огромных машин, используемых в горных работах.