Грейферный ковш

Грейферний ківш

30.08.2022 0 Від speccar

Грейферний ківш – це вантажозахоплююче пристосування вантажопідіймальних кранів, навантажувачів та монорейкових візків для сипких матеріалів, скрапу та стружки, крупнокускових кам’яних волокнистих матеріалів, а також довгомірних лісоматеріалів.

Грейферный ковш

На відміну від грейферних захоплень ними можна здійснювати переміщення та підйом не тільки великокускових, але й будь-яких інших вантажів, а також застосовувати під час землерийних робіт.

Головною особливістю грейферного ковша є його будова. Він має роз’ємну конструкцію, що не можна сказати про звичайний ківш. В основному ківш сформований із двох частин – щелеп. Дві складові з’єднані спеціальним приводом, який може бути механічним або гідравлічним. Розміром ківш може бути будь-яким, все залежить від обсягу та ваги, яку він повинен піднімати.

Але крім двох половин до складу ковша входять:

– щоб щелепи могли повертати на ковші є вісь;

– Ківш з’єднується з приводом за допомогою сережки;

– силовий замок, щоб дві половини могли контактувати друг з одним.

Ковш грейфера

Як же влаштований грейферний ківш? Грейферний ківш, на відміну від звичайного, – не суцільний, а роз’ємний. Найчастіше він складається з двох половинок — щелеп, які щільно з’єднуються між собою за допомогою спеціального приводу – канатного, гідравлічного, механічного (рідше – електромагнітного).

Розміри кожної з половин ковша визначають його вагу та ємність. Окрім щелеп, до складу грейферного ковша входять: Вісь, за допомогою якої здійснюється поворот половинок ковша за його роботи.

Сережки приводу, що забезпечують з’єднання ковша з приводним механізмом. Силовий замок, що забезпечує контакт обох щелеп один з одним. Ротатор. Пристрій, що дозволяє повертати ківш у горизонтальній або вертикальній площині на 360 º.

Грейферні ковші з ротатором трапляються рідко, оскільки при суттєвому зростанні власної маси вузла не дають істотних переваг при його експлуатації. Обмежувач переміщення щелеп. У свою чергу щелепи ковша можуть мати різне виконання, залежно від характеру вантажу.

Наприклад, грейферні навантажувачі, що працюють на великих овочевих складах, використовують ковші з гратчастим пристроєм: у цьому випадку маса ковша зменшується, а зниження жорсткості виробу абсолютно несуттєве для захоплення картоплі, буряка або моркви (все залежить від розмірів комірки). Грейферні ковші, якими комплектуються екскаватори або крани, пристосовані також і для обмеженого кола землерийних операцій. З цією метою на суміжних кромках виробу виконуються зубці зі зносостійкої сталі (найчастіше – це сталь типу 11Г13), які при розведеному положенні щелеп виробляють зріз та вирівнювання ґрунту перед його переміщенням у ківш.